farid hezghiahکلود فلر (Cloudflare) یا ابر آروان
{{svg_share_icon}}

کلود فلر  یا cloudflare چیست؟

در دنیای امروز تقریبا همه ما از دنیای اینترنت و خدماتش استفاده کرده‌ایم، و ما نیاز داریم که در یک محیط امن با سرعت و کیفیت بالا به فعالیت بپردازیم. متخصصان تلاش کرده‌اند تا نیازهای کاربران را برآورده کنند و همچنین با ارائه نرم افزار cloudflare به افزایش و بهبود عملکرد و ارائه خدمات امنیتی پرداخته است. کلود فلر سرویس مفید و قابل توجه ای است که هم سرعت سایت‌مان را افزایش می‌دهد و هم در برابر حمله بدافزارها از سایت محافظت می‌کند و همچنین این قابلیت را دارد که در ترافیک های بالا سرعت سایت را افزایش دهد.

مزایا cloudflare 

۱. امنیت

یکی از مزایای استفاده از کلود فلر غربال کردن بازدیدکنندگان است، این کار جهت جداسازی کاربران واقعی از حملات ربات های مخرب انجام می‌شود. همچنین کلیه اطلاعاتی که به سایت وارد و یا از آن خارج می‌شوند باید از سیستم کلود فلر عبور کنند با این کار می‌تواند به آنالیز اطلاعات بپردازد و خطرات و تهدیدها را شناسایی کند. کلود فلر مواردی از قبیل: آدرس IP کاربر، درخواست دقیق کاربر، تعداد درخواست‌هایی که کاربر در سایت وارد می‌کند و به طور خلاصه هر چیزی که با عملکرد کاربر در سایت مربوط باشد را بررسی می‌کند. و به این ترتیب امنیت سایت را بالا میبرد.

۲. سرعت

کاربران شما هر چقدر که سریع تر به سایت شما دسترسی داشته باشند، تعامل بیشتری با شما ایجاد می‌کنند و به اینصورت هم شما و هم کاربرانتان تجربه بهتری از سایت شما خواهند داشت.استفاده از کلود فلر به این صورت است که کاربر هنگام استفاده از اینترنت از طریق وصل شدن به نزدیک‌ترین سرور کلود فلر، به راحتی و با سرعت بیشتری سایت شما را پیدا می‌کند که باعث می‌شود مشتریان شما بیشتر شود. و همچنین این سرورها با بالا رفتن افزایش ترافیک از سرورهای کمکی بهره می‌گیرند و با کم کردن هزینه های پهنای باند، شما می‌توانید از این هزینه‌ها صرفنظر کنید، این هزینه‌ها بسیار چشمگیر هستند.

۳. کیفیت

یکی از مشکلاتی که سایت‌ها با آن مواجه می‌شوند، ایجاد اختلال در سرورهاست که ما با داشتن سرورهای کلود فلر نگران این موضوع نیستیم زیرا این سرورها به راحتی با متصل شدن به سرورهای دیگر باعث می‌شوند که سایت ما به فعالیت خود ادامه دهد. دیگر مزیت کلود فلر این است که در نقش متعادل کننده فشار را از سرور اصلی سایت برمی‌دارد، مخصوصا در زمان بارگیری اطلاعات به طور مثال اگر پانصد مشتری در حال ثبت سفارش در سایت شما باشند هیچ کدام از آنها با مشکل بارگیری اطلاعات مواجه نمی‌شوند.

معایب cloudflare