تبدیل گفتار به نوشتار

گفتار به نوشتار

تبدیل گفتار به نوشتار

تایپ کردن یکی از مشکلات کسل‌کننده و به‌نظر سخت است که همواره حتی فکر کردن به آن هم باعث ایجاد دغدغه می‌شود. به همین دلیل اغلب افراد به دنبال راهی برای تبدیل گفتار به نوشتار هستند که بسیار راحت‌تر است. ولی تبدیل گفتار به نوشتار در زبان فارسی همیشه چالش‌برانگیز بوده و نمونه‌های ایجاد شده هم در تشخیص گفتار دچار خطاهای متعددی بوده و به‌درستی کار نمی‌کردند. با این حال، پیشرفت تکنولوژی و تلاش متخصصان در این حوزه موجب شده تا اکنون به‌راحتی و رایگان صدای خود را به نوشته تایپ‌شده تبدیل کنیم.

بلند حرف بزن، خودش تایپ می‌شه!

اگر شما هم جزو کسانی هستید که زمان کافی برای تایپ ندارید، ولی می­‌توانید موضوع مورد نظرتان را خیلی سریع به صورت صوتی بیان کنید؛ در این مقاله یک سایت بی‌نظیر برای این منظور معرفی می‌کنیم. به کمک این سایت علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، می­‌توانید به‌راحتی به تولید محتوای منحصربه‌فرد در حوزه‌های مختلف بپردازید.

تولید محتوای صوتی، سال­هاست که در کنار تولید محتوای متنی به پیشرفت وب‌سایت­‌ها کمک می­‌کند. بنابراین با توجه به امکان استخراج متن از محتواهای صوتی، اکنون به‌سادگی می‌­توانیم از این فرصت در وب‌سایت خود استفاده کنیم.

وب‌سایت typeo یک سامانه کاملاً ایرانی است که امکانات بسیار زیادی دارد، از آموزش تایپ ده انگشتی و تبدیل عکس به متن بگیر تا سفارش تایپ. برای دسترسی مستقیم به صفحه تایپ صوتی، روی این لینک کلیک کنید. در این صفحه کافی است روی دکمه میکروفن کلیک کنید و بعد از اجازه دسترسی به میکروفون (کلیک روی گزینه allow)، سامانه در حال شنود و آماده تبدیل گفتار شما به متن است.

در حین این فرآیند و به هنگام مکث چند ثانیه‌ای در ضبط، متن تایپ‌شده در بخش پایینی قابل دسترس خواهد بود که به‌ راحتی می‌توانید کپی کرده و استفاده کنید. حتی می‌توانید با کلیک روی آیکن مایکروسافت ورد، متن تایپ‌شده را به صورت فایل ورد (docx.) ذخیره کنید. علاوه بر این، چندین علائم نیز در نوشتار تعیین شده‌اند که با گفتن دستورات مربوط به آن‌ها، علائم مشخص‌شده تایپ می‌شوند. عملکرد دقیق با کمترین درصد خطا، باعث کارآمدی هر چه بیشتر این سایت در این حوزه شده است.

لازم به ذکر است بنا بر توصیه این سایت، بهتر است از مرورگر کروم نسخه ۲۵ به بالا و همچنین سیستم کامپیوتری برای تایپ صوتی استفاده کنید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه میخوانید...

آخرین مطالب :
question