Search
Close this search box.
طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده
طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده

طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده از جمله فرایندهایی است که وجود آن برای یک حوزه کاری، به عنوان یک مزیت ثبت می شود. روش های متعددی برای ساخت وب سایت ارائه شده اند، که یکی از متداول ترین روش ها، طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده است.

بسیاری از افراد تخصصی در حوزه کد نویسی و توسعه وب ندارند، در چنین شرایطی، استفاده از قالب های آماده، بهترین انتخاب ممکن است.

این روش یک راه حل فوری تلقی می شود چرا که فرد زمانی را برای طراحی و کد گذاری قالب سایت صرف نمی کند. از آنجایی که پلتفرم های بسیاری در زمینه طراحی و ساخت قالب های آماده فعالیت می کنند، شخص می تواند قالب های مد نظر خود را به صورت آماده دریافت کرده، و آنها را بر طبق سلیقه خود چینش کند.

قالب های آماده وب سایت شامل الگو ها و مدل های از پیش تعیین شده ای هستند که می توانند میزبانی جامعی را به صاحبان خود ارائه کنند. سیستم های متفاوتی می توانند در این عرصه مفید واقع شوند که وردپرس، دروپال، و جوملا شناخته شده ترین آنها هستند.

فواید طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده

اگر چه مشکلات استفاده از قالب های آماده حائز اهمیت هستند. اما تداوم شیوه استفاده از قالب های آماده، می تواند دلیلی قانع کننده بر اثبات فوایند آن باشد. مزیت های کلی استفاده از قالب های آماده عبارت اند از:

  • صرفه جویی در هزینه
  • صرفه جویی در زمان
  • آپلود محتوای نامحدود

·        صرفه جویی در زمان

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، طراحی سایت به واسطه قالب های آماده نیازمند زمان محدود تری است. چرا که بسیاری از فرایندهای ساخت رسانه ای این چنینی، از قبل انجام شده اند.

 

·        صرفه جویی در هزینه

اگر چه وب سایت های آماده این حوزه دارای مزیت های بخصوصی هستند. اما وجود برخی از محدودیت ها در ساختار آنها، سبب افت رتبه هایشان به نسبت وب سایت های تخصصی می شود.

طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده

این نوع رسانه ها معمولا دارای مشکلات بیشتری هستند و خطاهای ناشی از افزونه ها در آنها بیش از دیگر وب سایت ها مشاهده می شود. با وجود این نکات،‌ پایین بودن میزان بهای وب سایت های قالبی، می تواند زمینه رشد مناسبی را برای کسب و کار های نو ایجاد کند.

·        آپلود محتوای نامحدود

صاحبان این نوع وب سایت ها می توانند بدون در نظر گرفتن محدودیت خاصی، سیل عظیمی از محتوا های متنی، تصویری و غیره را به وب سایت خود اضافه کنند، این سیل گسترده می تواند نقش برجسته ای در ارتقای وب سایت داشته باشد.

مشکلات استفاده از قالب آماده

مزیت های ذکر شده برای این روش، نمی توانند مانع پر رنگ نشان داده شدن معایب گسترده آن شوند، برجسته ترین مشکلات استفاده از قالب آماده عبارت اند از:

  • عدم منحصر به فرد بودن قالب ها
  • محدودیت های جانبی
  • فرایند سئو
  • فرایند بهینه سازی تصاویر

·        عدم منحصر به فرد بودن قالب ها

بسیاری از افراد می توانند با استفاده از یک سرچ ساده و یا با پرداخت هزینه ای اندک، این نوع قالب ها را تهیه کنند. به همین علت این گونه وب سایت ها رسانه های منحصر به فردی تلقی نمی شوند.

این گستردگی استفاده، جذابیت یک وب سایت را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع قالبی که در این روش در اختیارتان قرار می گیرد، وب سایت ویژه شما نیست، بلکه تقلیدی از وب سایت های دیگر است.

·        محدودیت های جانبی

قالب های آماده می توانند امکان انجام بسیاری از فرایند ها را از افراد سلب کنند، برجسته ترین محدودیت های جانبی قالب های آماده عبارت اند از:

  • عدم امکان بهینه سازی سایت پس از گذشت یک دوره
  • عدم امکان ویرایش و توسعه قالب ها
  • ایجاد اختلال در افزونه ها و محتوای های درج شده متنی

طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده

·        فرایند سئو

استفاده از قالب های آماده نمی توانند در پیشرفت رسانه شما در حوزه سئو موثر باشند. چرا که موتور های جست و جو معمولا جذب محتوا های متنی می شوند. قالب های آماده با اعمال جلوه های تصویری نامحدود، موجب افزایش زمان بارگیری و کاهش رتبه در سئو می شوند.

·        فرایند بهینه سازی محصول

بهره گیری از این شیوه مستلزم آشنایی با روش های بهینه سازی تصاویر است. چرا که در غیر این صورت، سرعت توسعه وب سایت کاهش پیدا کرده، و رسانه شما در دسته بندی وب سایت های کند قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: خطاهای ناشی از افزونه ها

کلام پایانی

پس از تجزیه و تحلیل مشکلات استفاده از قالب آماده و البته مزیت های آن،‌ ممکن است در استفاده از آن دچار تردید شوید. در چنینی شرایطی،‌ تنها همراهی یک مشاور خبره می تواند برایتان مسرت بخش باشد.

مجموعه طراحی سایت فریا، می تواند علاوه بر از بین بردن کلیه ابهامات تان، شما را در تک به تک این مراحل همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *