Search
Close this search box.
Ahrefs چیست؟ آموزش استفاده از ابزار Ahrefs
  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. Ahrefs چیست؟ آموزش استفاده…
Ahrefs چیست؟ آموزش استفاده از ابزار Ahrefs

Ahrefs چیست؟ آموزش استفاده از ابزار Ahrefs

همزمان با گسترش بازاریابی اینترنتی، سئو سایت‌ها نیز اهمیت دوچندانی پیدا کرد. بهبود سئو سایت و کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو باعث می‌شود که کاربران زیادی از سایت بازدید کنند و به پیشرفت کسب و کارها منجر می‌شود. از طرفی دیگر روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای بهبود سئو سایت در اختیار متخصصان سئو قرار گرفته است که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

وبسایت Ahrefs نیز یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها است که اطلاعات مختلفی را درمورد سایت‌ها ارائه می‌دهد و به سئوکاران کمک می‌کند تا بتوانند در مسیر کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو به موفقیت برسند. به کمک Ahrefs می‌توان قسمت‌های مختلف سایت را تحلیل و بررسی نمود و به تحلیل سایت رقبا نیز پرداخت.

ما در ادامه این مقاله به معرفی بیشتر وبسایت Ahrefs و آموزش استفاده از آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

Ahrefs چیست و چه کاربردی دارد؟

Ahrefs سایتی است که می‌توان به کمک آن سئو داخلی و سئو خارجی سایت را بررسی و بهبود بخشید. با استفاده از سایت Ahrefs امکان تحقیق درمورد کلمات کلیدی، بررسی رتبه و ممیزی سایت، بررسی سایت رقبا و غیره وجود دارد. نرم‌افزار Ahrefs برای اولین بار در سال 2011 راه اندازی شد و تا کنون قابلیت‌های بیشتری به آن افزوده شده است.

همچنین با استفاده از سایت Ahrefs می‌توان لینک ایجاد کرد و پروفایل لینک وبسایت را تجزیه و تحلیل نمود. به صورت کلی Ahrefs یکی از ابزارهای محبوب و پر استفاده سئو است که برای دریافت رتبه بالا در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Ahrefs چیست؟

راهنمای استفاده از ابزار Ahrefs

همانطور که گفته شد ابزار Ahrefs فیلترها و بخش‌های مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌‌هایی دارند و نحوه استفاده از هر بخش متفاوت است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین بخش‌های نرم‌افزار Ahrefs و نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

  سرچ کلمات کلیدی با استفاده از ابزار Ahrefs

کلمات کلیدی زیادی در پایگاه داده Ahrefs وجود دارد که این نرم‌افزار مناسب‌ترین و مرتبط‌ترین ‌ترین آن‌ها را باتوجه به نوع فعالیت در اختیار کاربران قرار می‌دهد‌.

برای سرچ کلمات کلیدی با استفاده از این نرم‌افزار لازم است که به بخش Keyword Explore وارد شد و کلمه موردنظر را سرچ کرد. Ahrefs به شما نشان می‌دهد که کدام کلمه کلیدی بیشترین میزان سرچ را داشته‌اند و همچنین امکان رتبه‌بندی کلمات را نیز فراهم نموده است. این ابزار امکان جستجوی کلمات کلیدی به صد زبان مختلف را در اختیار کاربران قرار داده است.

بررسی سایت رقبا و ساب فولدرهای آن‌ها

با بررسی سایت رقبا می‌توان نقاط ضعف سایت خود را برطرف کرد و به بهبود سئو سایت کمک زیادی نمود. بنابراین با استفاده از Ahrefs می‌توان ساب فولدرها سایت رقبا و ساختار آن را بررسی کرد. برای استفاده از این ویژگی سایت Ahrefs لازم است که به بخش Top Subfolder مراجعه کرد و قسمت‌هایی از سایت رقبا که بیشترین ترافیک را دارند را بررسی نمود.

بررسی میزان 10 سرچ صفحات اول گوگل

یکی از روش‌هایی که سئوکاران برای دریافت ترافیک صفحات استفاده می‌کنند، بررسی میزان سرچ کلمات کلیدی است. در بخش Keyword Explore سایت Ahrefs قسمتی به نام SERP Overview وجود دارد که ترافیک صفحات گوگل را به صورت ماهانه نشان می‌دهد.

سوالات متداول

  1. ابزار Ahrefs چیست؟

سایت Ahrefs ابزاری است که در به کمک آن می‌توان اطلاعات مختلفی درمورد سایت‌ دریافت نمود و سئو سایت کمک زیادی می‌کند.

  1. آیا ابزار Ahrefs رایگان است؟

خیر برای استفاده از خدمات این سایت باید اشتراک تهیه نمود.

  1. ابزار Ahrefs چه امکاناتی را در اختیار سئوکاران قرار می‌دهد؟

با استفاده از سایت Ahrefs امکان تحقیق درمورد کلمات کلیدی، بررسی رتبه و ممیزی سایت، بررسی سایت رقبا و غیره وجود دارد.

نتیجه‌گیری

بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد و به پیشرفت کسب‌ و کارها کمک زیادی می‌کند‌. از طرفی دیگر روش‌ها و ابزارهای مختلفی در اختیار سئوکاران قرار داده شده است که می‌توانند به کمک آن‌ها رتبه سایت خود را ارتقا دهند.

سایت Ahrefs یکی از ابزارهایی است که اطلاعات مختلفی را در اختیار سئوکاران قرار می‌دهد. با استفاده از سایت Ahrefs امکان تحقیق درمورد کلمات کلیدی، بررسی رتبه و ممیزی سایت، بررسی سایت رقبا و غیره وجود دارد. سایت Ahrefs بخش‌های مختلفی دارد که در این مقاله به آموزش استفاده از برخی از مهم‌ترین بخش‌های آن پرداخته شد.

ما در مجموعه طراحی سایت فریا بر این اعتقادیم که وبسایت شما آینده شماست و در مقاله چرا باید یک وب سایت داشت! به آن پرداختیم. برای داشتن وبسایتی حرفه ای از هر نظر ما در کنار شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *