Search
Close this search box.
هرزنامه و نحوه مقابله با آن
  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. podcasts
  4. /
  5. هرزنامه و نحوه مقابله…

هرزنامه در وردپرس

برای بررسی و رفع هرزنامه بهتر است که هرزنامه را بشناسیم و راههای مقابله با آن را یاد بگیریم، هرزنامه نوعی پیام یا محتوای آزار دهنده است که ناخواسته برای کاربر ارسال می‌شود یا در سر راه ما قرار می‌گیرد. هرزنامه‌ها معمولا به صورت گروهی و انبوه برای پلتفرم های محتوا محور ارسال می‌شود که همیشه باعث آزار کاربران می‌شود.

به عبارت دیگر  spam یا هرزنامه به معنای پیامی است که بدون درخواست گیرنده برای او ارسال می‌شود، در وردپرس هم هرزنامه می‌تواند شامل:

  •  اسپم در پیام‌ رسان‌ها
  • اسپم در گروه‌ های خبری
  • اسپم در بخش نظرات وبلاگ‌ها و صفحات،
  • اسپم در فرم های تماس و غیره هم میشود.

انواع هرزنامه ها

نوع اول : Usenet Spam

این نوع هرزنامه‌ها معمولا به شکل واحد به 20 گروه خبری ارسال می شود و هدف آن افرادی هستند که گروه های خبری را دنبال می کنند.

نوع دوم : Email Spam

این نوع هرزنامه مستقیم به ایمیل کاربران ارسال می‌شود.

اگر اسپم‌ها‌ یی که به سمت سایت ما می آیند را کنترل نکنیم اثرات مخربی بر روی رتبه و اعتبار سایت ما دارند.

اما وردپرس برای مقابله به هرزنامه‌ها یک افزونه به نام Akismet  را در اختیار ما قرار داده و به کمک سایت‌ها آمده است. در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش نصب این افزونه را به شما بیاموزیم.

آموزش افزونه akismet

افزونه akismet یکی از افزونه های ضد اسپم وردپرس است، که به صورت پیش فرض زمانی که ورد پرس را نصب می کنید؛ همراه با آن نصب می‌شود، که برای فعال سازی آن مراحلی لازم است در صورت نیاز به آموزش فعال سازی می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

امیدوارم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید تا پاسخگوی شما باشیم.